TÜBİTAK 50. ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ
PROJE YARIŞMASI SERGİSİNİN AÇILIŞI YAPILDI
Tarih: 26.2.2019 17:06:34/ 603okunma / 0yorum

Erciyes Üniversitesi´nin (ERÜ) ev sahipliğinde düzenlenen TÜBİTAK 50. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Sergisinin açılışı yapıldı.

Süleyman Demirel Spor Salonu´nda gerçekleştirilen sergi açılış törenine; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Kılıç, TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Sabahattin Ünalan, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ile çok sayıda akademisyen, öğretmen ve öğrenci katıldı.

TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Sabahattin Ünalan, programın açılış konuşmasında, bu yıl 50.´si düzenlenen TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması sonucunda sergilenen 100 projeden 18´inin Türkiye finallerine katılacağını söyledi.

Prof. Dr. Ünalan, “TÜBİTAK tarafından tertip edilen bu yarışma lise öğrencilerine yönelik bir yarışmadır. Araştırma projeleri yarışmasıdır. Şu anda Türkiye´nin 12 ilinde bu şekilde sergi açılış töreni yapılmaktadır. 12 bölge üzerinden tertip edilen ulusal bir yarışmadır. 12 alanda 17 bine yakın başvuru yapıldı. Bizim Kayseri bölgesinde ise başvuru sayısı ise 800 civarındadır” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Kılıç da konuşmasında, proje hazırlayan öğrencileri tebrik etti. Rektör Yardımcısı Kılıç, “Burada sadece araştırma projelerini yansıtmıyorsunuz. Aslında arkadaşlar hepiniz buraya gelmekle, bu sürece dahil olmakla, böyle bir araştırma sürecine girmekle, çok büyük bir cesaret sergilemiş oluyorsunuz. Şimdiden hepiniz yarışmanın kazananısınız. Bu araştırma ruhunuza gerçekten ihtiyacımız var. Bu anlamda bu tür faaliyetlere ihtiyacımız var. Öğretmenlerimize de, size destek olma konusunda teşekkür ederim” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 3 gün sürecek olan proje sergisinin açılışı yapıldı. Daha sonra davetliler sergiyi gezdi.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
20 Mart 2019 Çarşamba
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL