KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

YERLİ VE MİLLİ KANAMA DURDURUCU

KAYSERİ COVİD 19’U KOVUYOR !

KORONA VİRÜS GÖZÜ DE ETKİLİYOR

ŞEHİR HASTANESİ’NDE GÜNLÜK ON BİN HASTA BAKIYORUZ

AFRİKALI HASTA KAYSERİ’DE ŞİFA BULDU

TÜRKOVAC İÇİN ACİL KULLANIM ONAYI BAŞVURUSU

DİZ VE KALÇA AĞRILARI

ÜNİVERSİTELİ SEVİM BİYONİK PROTEZ İSTİYOR

TOMARZA’DA KOLONOSKOPİ UYGULAMASI

DR. IŞILDAK:"ŞİDDETİ ÖNLEYECEK TEDBİRLER İSTİYORUZ"

TURKOVAC GÖNÜLLÜLERİ İÇİN ONLİNE TOPLANTI

ANTİBİYOTİKLERİ DAHA AKILCI KULLANMALIYIZ

PSİKOLOG ERTUĞRUL: “ÇOCUKLARINIZLA DAHA KALİTELİ ZAMAN GEÇİRİN”

PANDEMİ DÖNEMİNDE ÇOCUKLARIN RUH SAĞLIĞI

BAŞKAN ÖZTÜRK ÇOCUK HASTA ODASININ AÇILIŞINI YAPTI

KAYSERİ MAVİ KATEGORİ’DE

Anahtar Kelimeler: TURKOVAC' - ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Gürkan Ofis Mobilyaları

TURKOVAC'TA FAZ-3 ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Erciyes Üniversitesince yerli korona virüs aşısı Turkovac, faz-3 çalışmaları kapsamında vatandaşlara uygulanmaya devam ederken, Kayseri Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Ayşin Kılınç Toker, aşısız vatandaşlarımızda ciddi yoğun bakım takibi ve vefatlar söz konusu olduğunun altını kalın çizgilerle çizdi.

Kayseri Şehir Hastanesi’nde yerli korona virüs aşısı Turkovac'ın faz-3 çalışması kapsamında hatırlatma dozu uygulanmaya devam ediyor. Aşılama çalışmaları hakkında bilgiler veren Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Ayşin Kılınç Toker vatandaşların gönüllü olması konusunda çağrıda bulunarak şöyle konuştu "Bu dönemde Turkovac için faz-3 çalışmaları ne kadar kısa sonuçlanırsa ki bu da belirli bir sayıda gönüllüde denenmesi anlamına geliyor. O zaman seri üretime geçmesi, Türkiye’de daha yaygın kullanılması anlamında, acil kullanım onayının anında alınması anlamına geliyor. O yüzden vatandaşlarımızdan isteğimiz de bu şekilde. Gönüllü sayımızı ne kadar hızlı şekilde tamamlarsak, aşıyı seri bir şekilde üretip kullanıma geçeceğiz.”

Hastanede yatan aşısız vatandaşlarda ciddi yoğun bakım takibi ve vefatlar söz konusu olduğunu kaydeden Toker sözlerini şöyle noktaladı "Bu dönemde yaz ayından sonraki aşılamaların bir miktar artmasıyla vaka sayılarımız daha ılımlı seyrediyor ama maalesef hala yüksek sayılarda yatış ve aşısız vatandaşlarımızda ciddi yoğun bakım takibi ve vefatlar söz konusu. O yüzden biz her seferinde tüm hastalarda gördüğümüz durumu vurguluyoruz, aşılanmak. Herhangi bir aşı ile hem de. Bu Turkovac için tabii ki gönüllülük esaslı ama kişilerin mutlaka aşılanmaları gerekiyor."