VALİ SÜLEYMAN KAMÇI,
“KAYSERİ´DE TİCARET SİCİLİNE KAYITLI 13 BİN 396 ŞİRKET VAR ”
Tarih: 26.10.2017 16:51:53/ 756okunma / 0yorum

“KAYSERİ´DE TİCARET SİCİLİNE KAYITLI 13 BİN 396 ŞİRKET VAR” 

Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı Tanıtım Toplantısı´nda konuşan Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, “Kayseri´de sanayi siciline kayıtlı 3 bin 703 sanayi işletmemiz ve ticaret siciline kayıtlı 13 bin 396 adet şirket ile sanayi ve ticaret faaliyetlerini yürütüyoruz” dedi.

Kamu Gözetimi Kurumu tarafından düzenlenen Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı Tanıtım Toplantısı, Kayseri Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası´nda (KSMMMO) yapıldı. Toplantıya, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, KSMMMO Başkanı Anfer Yılmaz, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Kurul Üyesi Aziz Doğan ve davetliler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KSMMMO Başkanı Anfer Yılmaz, “Kamu Denetim Kurumu mesleğimizin geleceği açısından kurumsallaşma yolunda bizlerle el ele yürüyen güzide bir kurumdur. TFRS ve TMS muhasebe mesleğinin sınıf atlaması ve uluslar arası standartlarda muhasebe mesleğinin icrası, finansal raporlama yapılması açısından meslek mensuplarımıza ışık tutmaktadır. Yakın bir gelecekte olmazsa olmazlarımızdan olacaktır. Bağımsız denetimin uygulama alanının genişlemesi ile birlikte mesleki faaliyetlerin çok daha üst kaliteden uygulanacağına, ayrıca meslektaşlarımızın donanım seviyelerine katkı sağlayacağına inancım tamdır” ifadelerini kullandı.

Vali Süleyman Kamçı ise, “Özel sektörün gelişmesi ve güçlenmesi için alt yapı, finansman, AR-GE ve insan kaynakları gibi birçok alanda devletimizin önemli yatırımları ve teşvikleri bulunmaktadır. İlimizde bulunan sanayi siciline kayıtlı 3 bin 703 sanayi işletmemiz ve ticaret siciline kayıtlı 13 bin 396 adet şirket ile sanayi ve ticaret faaliyetlerini yürütüyoruz. Bu anlamda bu toplantının Kayseri´de yapılıyor olmasının da önemi büyüktür. Komşu illerimizin de ticari anlamda Kayserimizle bağlantıları devam ediyor. Bunun daha da geliştirilmesinin önemi büyüktür. Bugün gerçekleştireceğimiz toplantı ile büyük ve orta boyutlu işletmelerimizin plansal raporlama bakımından standart bir sisteme geçmeleri yönünde firmalarımıza destek sağlanmaları hedeflenmektedir” diye konuştu.
Kaynak: İHA

Anahtar Kelimeler: VALİ SÜLEYMAN KAMÇI
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
15 Aralık 2018 Cumartesi
Bugün
Bulutlu
9 °C
1 °C
Pazar
Bulutlu
10 °C
1 °C
Pazartesi
Bulutlu
10 °C
1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL