KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ÜLKE GENELİNDEKİ YANGINLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ YANGIN BÖLGESİNDE

YAHYALI’DA Kİ ORMAN YANGINI HENÜZ KONTROL ALTINA ALINAMADI

KAYSERİ’DE VAKA SAYILARI ARTTI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ EMİNE ERDOĞAN VE BAKAN PAKDEMİRLİ İLE GÖRÜŞTÜ

AZ SU TÜKETİMİ, DAHA FAZLA YEŞİL ALAN

BAŞKAN PALANCIOĞLU KAYKAY PARKURU’NU YENİLEME SÖZÜ VERDİ

‘GACER BUĞDAYI’NIN İLK HASATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TALAS’IN MAHARETLİ ELLERİ BU PAZAR ÜRÜNLERİNİ GÖRÜCÜYE ÇIKARACAK

DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI AĞUSTOS SONUNA TAMAMLANACAK

TÜRK TELEKOM'DAN BAŞKAN PALANCIOĞLU'NA ZİYARET

SELÇUKLU PAZAR YERİ’NİN TEMELİNİ ATILDI

KIZIK MAHALLESİNDE BUĞDAY HASATI

TALAS BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA MUHTEŞEM ŞENLİK

HACILAR BELEDİYESİ KENTSEL DÖNÜŞÜMDE HIZ KESMİYOR

KTO TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Anahtar Kelimeler: VALİLİK SORUŞTURMA
Gürkan Ofis Mobilyaları

VALİLİK SORUŞTURMA AÇTI

Melikgazi İlçesi’nde eğitim veren 75. Yıl Rehabilitasyon Merkezi'nde zihinsel engelli öğrencinin kötü muameleye maruz kalmasına ilişkin çalışma başlatan Valilik, olaya karışan görevlilerin açığa alındığını açıkladı.

Kayseri Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada zihinsel engelli öğrenciye eziyet edildiğine ilişkin görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından sorumlular hakkında soruşturma başlatıldığı;  memur statüsünde çalışanların açığa alındığı,  memur statüsünde olmayanlarında işine son verildiği duyurularak şöyle denildi:

“İlimiz Melikgazi Bölgesinde bulunan 75. Yıl Rehabilitasyon Merkezinde meydana gelen  olayla ilgili olarak, yöneticiler ve görevliler hakkında 4483 sayılı yasaya göre ön inceleme, 657 sayılı yasaya göre disiplin soruşturması başlatılmıştır.  Ayrıca olaya karışan kamu görevlilerinin tamamı idari tedbir olarak açığa alınmış, memur statüsünde olmayanlar için işten çıkartılma süreci başlatılmıştır.”

Öte yandan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, zihinsel engelli öğrenci darp edildiği 75.  Yıl İstikbal Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'nde inceleme yaptı. Okul yönetimi ile görüşen Özer, olay hakkında bilgi aldı. Çıkışta açıklama yapan Özer, olay nedeniyle 6 kişi hakkında soruşturma başlatıldığını hatırlatarak  "Bu çocuklar devletimize emanettir. Bu işi yaparken yaralı ve hasarlı gönülleri tamir eden bir bakanlığız. Herkes müsterih olsun. Devletin sıcak ve şefkatli yüzünü çocuklarımıza her zaman sergileyeceğiz. Bu olayın tekrarlanmaması için ekstradan önlemler aldık, psikodestek sürecimiz devam edecek. Biz büyük bir alanda çalışan önemli bir bakanlığız. Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk'a konuyla ilgili bilgi verdik. Devletimiz, bakanlığımız ve valiliğimiz olarak olayın üstündeyiz. Bakanlık müfettişlerimiz de olaya el attılar" şeklinde konuştu.

'ÇOCUĞUMUZUN VÜCUDUNDA YARA YOK'

Özer sözlerinin devamında mağdur öğrenci M.A. ile de görüştüğünü de kaydederek "Ben yaşanan olaya maruz kalan çocuğumuzla görüştüm. Vücudunda herhangi bir yara yok ve keyfi yerinde. Biz her türlü önlemleri aldık" ifadesini kullandı.