Emak Asansör

 

KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

TURAN AKSU'DAN DEVELİ'YE 100 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU

DURU: TÜM HAZIRLIKLARA HIZLI BİR ŞEKİLDE BUGÜN İTİBARİYLE BAŞLIYORUZ

MELİKGAZİ’DEN 'UZAKTAN EĞİTİME SEN DE DESTEK OL' KAMPANYASI

Başkan Palancıoğlu: "Kullanmadığınız bilgisayarlar Eğitime Katkı Sağlayacak”

KIR NİKÂHLARINDA TALEP PATLAMASI

MELİKGAZİ BELEDİYESİ GÜLTEPE PARKI İÇİNE KIR NİKAHI ALANI YAPTI

ŞEHRİN KUZEYİNE ‘DEV’ YOL YATIRIMI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ÇALIŞMALARI DENETLEDİ

KOCASİNAN’DA DOĞAYLA DOST ÇEVRECİ ARAÇ İLE KESİNTİSİZ TEMİZLİK

ÇOLAKBAYRAKDAR: DAHA TEMİZ BİR ÇEVRE VE DAHA SAĞLIKLI BİR TOPLUM

BAŞKAN YALÇIN’DAN ‘UZAKTAN EĞİTİME’ TABLET DESTEĞİ

“HALA İŞİMLE İLGİLİ KİTAPLAR OKUYORUM”

MEVLANA MEYDANI FİKİR YARIŞMASI SONA ERDİ

8 ESER ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

YÜZ YÜZE EĞİTİM MİNİK YÜREKLER İLE START VERDİ

OKULLARDA DERS ZİLİ YENİDEN ÇALDI

VALİ GÜNAYDIN, OKULLARI ZİYARET ETTİ, ÖĞRENCİLER İLE SOHBET ETTİ

"PANDEMİ SÜRECİNİN SIKINTISIZ ATLATILABİLMESİ İÇİN OKULLARIMIZDA HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALIYORUZ"

ÇELİK: İŞSİZLİK KÜRSEL BİR SORUN

"İŞSİZLİK, ÇALIŞANLAR ÜZERİNDE SOPA OLARAK KULLANILMAMALI"

YILMAZ VE DOĞAN AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ

OĞUZHAN VE BURCU MUTLU BİR GELECEK İÇİN “EVET” DEDİ

TALAS BELEDİYESİ KIRSALDA ‘MİNİ BELEDİYE MAHALLEMİZDE’ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Talas Belediyesi tarafından kırsal mahallelere yönelik olarak genel temizlik çalışması yapıldı.

DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ GENEL KURULU YAPILDI

GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, 3 KİLOMETRELİK YOLU DENETLEDİ

BÜYÜKKILIÇ: AVANTAJLARI BOL YOL HİZMETE HAZIR

KOCASİNAN’DA OKULLAR, EĞİTİME HAZIR

Kocasinan Belediyesi, 21 Eylül’de kısmi olarak açılacak olan okulları dezenfekte ederek, yeni eğitim ve öğretim yılına hazır hale getirdi.

GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

VALİ GÜNAYDIN: “GAZİLERİMİZİN TALEPLERİ BİZİM İÇİN EMİRDİR”

Gürkan Ofis Mobilyaları

YALÇIN: KURBAN BAYRAMI BELEDİYELERİN HİZMET BAYRAMIDIR

"BELEDİYELERDE HİZMET EKSİKLİĞİ OLMAZ"

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kurban Bayramı'nın belediyelerin hizmet bayramı olduğunu söyleyerek, "Belediyelerde hizmet eksikliği olmaz" dedi.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, belediye olarak Kurban Bayramına hazır olduklarını söyleyerek, "Korona virüs dolayısıyla istediğimiz gibi bir bayramlaşma olmuyor. Kurban Bayramı belediyenin hizmet bayramıdır. Belediyelerde hizmet eksikliği olmaz. Bayram hazırlıklarımız iyiydi. Bayram sürecinde bilhassa temizlik ve gıda denetim ekibimiz 7/24 çalışıyorlar. Hazırlıklarımız arasında geri dönüşüm ve çöple alakalı ekiplerimizin çalışacağı ve görev yapacağı yerleri belli ettik. Onlar görevlerindeler. Ondan önce kurban satış yerlerini hazırlamıştık. Çok güzel oldu. Kurban pazarımız Reşadiye de, 4 tane de kurban kesim yerimiz var. Kayseri’nin en kalabalık mahallesi Mevlana Mahallesidir. Bizde semt pazarlarında kurban kesim yerlerini hazırlamış olduk. İnşallah sağlıklı ve sorunsuz bir bayram bekliyoruz. Şimdiye kadar bir sorun olmadı, şimdiden sonra da olacağını tahmin etmiyorum" ifadelerini kullandı.

Talas'ta her mahalle kendi değerini tanıtacak

Belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler veren Yalçın, mahallelerin kendi değerlerini tanıtmaları için Talas Tanıtım Günleri düzenleyeceklerini söyleyerek, "7 tane parkımız 1 ay sonra teslim edilir. Bu 17 parkı birbirine bağlayan 2 kilometrelik yürüyüş yolu yapıyoruz. Çocuklarımız üstü açık otobüsümüzde geziyorlar. Pandemi döneminde onlara kitap hediye ettik. O kitapları okuyanları şimdi geziyle ödüllendiriyoruz. Kırsaldaki çalışmalarımızda iyi gidiyor. 22 tane mahallemiz var. Her mahalle kendine ait reyonda mahallesini tanıtacak Talas Tanıtım Günleri yapacağız. Talas Tanıtım Günlerinde her mahalle kendi kültürünü, yemeklerini ve kendilerini öne çıkaran değerleri ile orada tanıtmış olacak. Böyle bir tanıtım ve festival yapmış olacağız. Eylülün ilk haftasında başlayacak. Ali Dağı’nın yanına paraşüt iniş alanı büyüklüğünde yeşil alan daha yaptık. Orada yapmayı düşünüyoruz. Her mahallemize bir stant ayıracağız, o stantta herkes kendi hemşerilerine tanıtmış olacak. Mahallenin değerlerine gündeme getireceğiz" dedi.

Korona virüs sürecinde ilk harekete geçen belediyelerden biri olduklarını dile getiren Başkan Mustafa Yalçın, "Çok sayıda maske, hijyenik malzeme de, karantina yurdunda ve evlerde hizmet ettik. Ayrıca Cumhurbaşkanımız tarafından kurulan vefa sosyal destek grupları bizim sırtımızdan geçti. Çok iyi bir süreç atlattık. Tam bitmiş olmamakla beraber hayat devam ediyor. Belediyenin işi vatandaşın hayatını kolaylaştırmak için yapılması gereken hizmetlerdir. Mart’ta yaptığım toplantıda Eylüle kadar hiçbir şey yapmayacağımızı söylemiştim. ‘Sadece vatandaşımızın canını kurtaralım, bu bize yeter’ demiştim. Gerçekten de öyle oldu. Şimdi başladık. Parklarımız bir taraftan jandarmanın kullandığı yeri İçişleri Bakanlığı ve Çevre Bakanlığından aldık. Bugünlerde protokol imzalayıp Millet Bahçesi yapmak adına temel atmaya başlayacağız. Daha önceki Zincidere Göledi ama en önemlisi arefeden bir gün önce projesinin bir kez daha gözden geçirdiğimiz Ali Dağı Teleferik Projesi ve Ali Dağı sosyal tesisleri şimdi hızla bir tempo aldı. 2020’de tamamlanacak projelerimiz park projeleriydi. Bunları da tamamlayacağız ama sanıyorum biraz gecikmeli olacak. Pandemi herkes gibi bizi de geciktirdi. Bu süreçte planlarımızı ve projelerimizi detayları ile beraber yeniden gözden geçirme fırsatı bulduk" şeklinde konuştu.

Talaslıların ve Kayserililerin bayramını tebrik eden Yalçın, "Kurban Bayramı Müslümanlar açısından önemli bir bayramdır. Bir ruh şölenidir, birliktelik şölenidir. Yüreğin yürekle buluşmasıdır. Yardımlaşma ve bayramlaşma bu anlama gelir. Bu şölenin nice yıllarda sağlıkla devam etmesini temenni ediyorum. Kurbanlara Allah’a giden bizim için vesiledir. Kurbanların etleri ve kanları Allah’a değil, onu paylaşmanın sevabı Allah’a ulaşacak. Talaslılarımızın, Kayserililerimizin ve cümle İslam aleminin Kurban Bayramını kutluyorum. Tüm insanlık alemine barış diliyorum, sağlık diliyorum" diye konuştu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ