YAZ KUR´AN KURSLARI BAŞLADI
GÜVEN: “CAMİLERİMİZ SİZLERLE GÜZEL”
Tarih: 2.7.2018 15:52:22/ 617okunma / 0yorum

Kocasinan ilçe müftülüğü yaz Kur´an Kursları´nı Hacı Aliye Tarman Camii´nde gerçekleştirilen törenle başlattı… Törene iştirak eden İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven yaptığı değerlendirmede “Sizleri gönderdikleri için ailelerinize de teşekkür ediyorum. Camilerimiz, sizlerle güzel, sizlerle neşeli olmaktadır” ifadesini kullandı…

Kocasinan ilçe müftülüğü yaz Kur´an Kursları´nı Hacı Aliye Tarman Camii´nde gerçekleştirilen törenle başlattı… Yaz Kur´an kursuna devam eden öğrencilerden Fatih Cihan tarafından okunan Kur´an-ı Kerim tilaveti ile start verirken, Kur´an kursu öğrencilerinin oluşturduğu bir ilahi grubu tarafından ilahiler okundu.

 Törenin başlangıcında selamlama konuşması için söz alan Kocasinan İlçe Müftüsü Yahya Çankaya, geçen yıl 3 ayrı dönem içerisinde 18 ila 20 bin arası çocukların camileri doldurduğunu, geleceğin teminatı olan çocukların camilere iştirak etmelerinden dolayı mutlu olduklarını söyleyerek, bu yılki yaz Kur´an kurslarının başarılı bir şekilde sürmesini temenni etti.

Törende minik yüreklere seslenen İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, cami ve Kur´an kurslarına devam ettikleri ve buraları şenlendirdikleri için çocuklara teşekkür ederek “Sizler, anne-babalarınızın yönlendirmesiyle ve aynı zamanda kendi istek ve arzularınız sonucunda camilerimize ve Kur´an kurslarımıza geliyorsunuz. Buralarda bir taraftan Kur´an okumayı öğreniyorsunuz, diğer taraftan da dini değerlerimize, İslami bilgilere sahip oluyorsunuz. Sizlere, bunları öğreten hocalara ve hoca hanımlara teşekkür ediyorum. Yine sizleri gönderdikleri için ailelerinize de teşekkür ediyorum. Camilerimiz, sizlerle güzel, sizlerle neşeli olmaktadır.Kur´an okumayı öğrenmenizle beraber, dini bilgileri hayatınıza aktarmak için buralara adım atıyorsunuz. Yaz kurslarında namaz kılmayı, kız çocuklarımız olarak başörtüsü takmayı öğreniyorsunuz. İnşallah hayatınız hep böyle güzel olur.İlk haftada yaşadığınız bu heyecanı, kursun bitimine kadar yaşamanızı istirham ediyorum. Onun için şimdi olduğu gibi son haftaya kadar devamsızlık yapmadan sürdürün kursunuzu. Namazlarınızı sürekli olarak kılmaya çalışın.”

İl Müftüsü Güven tarafından yapılan dua ile program sona erdi. Düzenlenen programa İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, Kocasinan İlçe Müftüsü Yahya Çankaya, Kocasinan İlçe Müftülüğüne bağlı Erkilet bölgesinde görev yapan din görevlileri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Programın sonunda, çocuklara bayrak dağıtıldı ve cami dışında hep birlikte günün anısına fotoğraf çektirildi…
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: KURSLARI BAŞLADI
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
17 Şubat 2019 Pazar
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL