KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BENLİ SOSYAL MEDYA HESABINDAN VATANDAŞLARA UYARILARDA BULUNDU

BENLİ: "İKRAMLARI MESAFEYE UYARAK, MÜMKÜNSE AÇIK HAVADA YAPALIM"

KAYSERİ'DE 25 EV KARANTİNAYA ALINDI

Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde 25 ev, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

12 GÜN SÜREN TEDAVİNİN ARDINDAN KORONA VİRÜSÜ YENDİ

"ALLAH KİMSEYİ DEVLETSİZ BIRAKMASIN”

BİLİM KURULU ÜYESİ ÇELİK:

TEDBİRLERİ DEVAM ETTİRMELİYİZ

KAYSERİ TABİP ODASI BAŞKANI PER:

YERLİ VE MİLLİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

UZMANI UYARDI: ANİ GELEN BAŞ AĞRILARI CİDDİYE ALINMALI

SIVI KAYBI, PIHTI ATMASINA VE FELÇLERE SEBEP OLABİLİR

KALP HASTALARI SICAK HAVALARA DİKKAT

PROF.DR. ERÜN SEYFELİ: “KALP HASTALARI SICAK HAVALARDA KAPALI MEKANLARI TERCİH ETSİN”

HIZARLA KOLUNU PARÇALADI

İMDADINA HAVA AMBULANSI YETİŞTİ

KORONA VİRÜS HIZ KESMİYOR

2 BLOK VE 2 DAİRE KARANTİNAYA ALINDI

BAŞHEKİM TAŞDEMİR’DEN GÖREV DEĞERLENDİRMESİ

TAŞDEMİR: HERKESİN MUTLU OLDUĞU BİR ORTAM OLUŞTURACAĞIZ

KALÇA KEMİĞİ KIRILAN VATANDAŞIN İMDADINA HAVA AMBULANSI YETİŞTİ

ŞEHİR HASTANESİ’NDE TEDAVİ ALTINA ALINDI

16 EVİN KARANTİNA ALTINA ALINDIĞI İLÇE HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

İNCESU’DA 3 MAHALLE KARANTİNADA

AMBULANS HELİKOPTER 2 HASTA İÇİN HAVALANDI

YAHYALI VE SARIZ’DAN HASTA NAKLEDİLDİ

KAYSERİ'DE 23 EV KARANTİNAYA ALINDI

4 İLÇEDE 26 AİLE 14 GÜN KARANTİNADA

KARPUZ’UN FAZLASI KİLO YAPABİLİR

DİYETİSYEN UÇAN: KARPUZDA MEYVE ŞEKERİ YÜKSEK OLDUĞU İÇİN AZ TÜKETİLMELİ

KİLO VERMENİZE YARDIMCI OLACAK 14 BESİN

BU BESİNLER KALORİ YAKMANIZI KOLAYLAŞTIRIYOR

YEŞİLHİSAR PALYATİF BAKIM MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

Kayseri Sağlık Müdürlüğü, Yeşilhisar Belediyesi ve Hayırsever birlikteliği ile yapımına başlanan Yeşilhisar Palyatif Bakım Merkezi, 10 Ekim 2019 tarihinde düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Yeşilhisar Kaymakamı Onur Titiz, Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, İl Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Daire Amirlerinin katıldığı açılış töreni, İlçe Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Aydın Esen´nin açılış konuşması ile başladı.

Açılış konuşmasının ardından söz alan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli´nin gündeminde, Barış Pınarı Operasyonu vardı. Sözlerine operasyona çıkan Türk Ordusuna muzafferiyetler dileyerek başlayan Benli; ?Dün başlayan Barış Pınar Operasyonunda, Rabbim ordumuza muzafferiyetler versin diyorum. Bu harekâtın en önemli amacı terör örgütlerini bitirmektir. Suriyeliler üzerinden yapılan algı operasyonlarına lütfen mahal vermeyelim. Hepimiz bildiği gibi Başkomutanımız, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ülkemiz şaha kalktı. Bu şaha kalkışımızı hazmedemeyenler sağımızda solumuzda envaı çeşit terör yumakları kurgulamaya başladılar. Bu operasyon, bunların oyunlarına son verme operasyonudur. Terör örgütlerinin bitirme operasyonudur. İnşallah Rabbim askerimizin ayağına taş değdirmez diyerek sözlerime başlamak istiyorum.

Bildiğiniz gibi ecdadımızdan aldığımız bilgi, birikim, gelenek ve göreneklerimiz ışığında ?İnsanı yaşat ki devlet yaşasın? düsturuyla, ilimizde sağlık alanında Türkiye´de örnek çalışmalara imza atmaktayız. Bunlardan biri de, biraz sonra açacağımız palyatif bakım merkezimiz. Palyatif bakım merkezlerinin özellikle kanser hastalarının son döneminde, ağrı palyasyonunun yapıldığı ve tedavi edilemeyen hastaların son dönemlerine yardım eden bir formatta planlanmakta. Aynı zamanda aile yakınları ile birlikte ortak kararlar alınır. Hayatın bir dönüm noktası olan, inancımıza göre bir son olmayan, ölümdeki yasreaksiyonunun yönetilmesini sağlar. Onun için biz palyatif bakım merkezlerimize, manevi destek uzmanımızı da dahil ederek inançlarımıza uygun bir şekilde hastalarımıza yaklaşmanız gerekiyor. Palyatif bakımdaki asıl amacımız, hayata yıllar katmak değil, yıllara hayat katmaktır. Yani kaliteli bir yaşam süresi sergilemektir.

Kayseri geldiğimizde palyatif bakım merkezlerindeki toplam yatak sayısı 18 yatak idi, şu an ise toplamda 64 palyatif bakım yatağına ulaşmış bulunmaktayız. Bu da şimdilik yeterli sayıda gözüküyor. Ayrıca Kayseri Şehir Hastanemizde Çocuk Hematoloji Kliniğinin içerisine 7 yataklı bir palyatif bakım merkezi kurmayı planlıyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde onu da hayata geçirmiş olacağız. Pınarbaşı, Yahyalı´dan sonra şimdi de Yeşilhisar´da palyatif bakım merkezini açmış bulunuyoruz. Bu konuda bize destek veren başta Yeşilhisar Belediye Başkanımız Halit Taşyapan ağabeyimize, Sayın Kaymakamımıza ve isimlerinin zikredilmesi istemeyen hayırseverlerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum? dedi.

Yeşilhisar için önemli bir hizmetin açılışını için bir araya geldiklerini bildiren, Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan ise ?Belki bundan yıllar önce sadece Sıhhiye Mustafa Amcalar eliyle yürütülen sağlık hizmetlerinin, bugün palyatif sağlık hizmetlerine kadar ulaşmış olması bizleri son derece memnun ediyor. Bu binaların yapılışından, bugünkü hizmetlerinin verilmesi ne kadar, hizmetlerin bu seviyeye gelmesinde her kimin eğmeği geçtiyse hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum? dedi.

Konuşmaların ardından Yeşilhisar Palyatif Merkezi dualar eşliğinde açıldı. Açılışın ardından palyatif bakım merkezinde tedavi gören hastaları ziyaret eden protokol üyeleri, hastalara geçmiş olsun temennilerinde bulunarak, operasyonda olan Türk Ordusu için dua istediler.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ