EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

TÜRKİYE’DE İLK KEZ MİLLİ EĞİTİM PERSONELİNE İLK YARDIM EĞİTİMİ SERTİFİKASI

EKİNCİ: “ÇOCUKLARIMIZIN CAN GÜVENLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ”

OBEZİTE KURTULMASI ZOR BİR BATAKLIKTIR

GENEL CERRAHİ UZMANI DOÇ. DR. TOPUZ, OBEZİTE VE OBEZİTE CERRAHİSİ  HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

HASTA YAKINLARINI MUTLU EDEN SAĞLIK HİZMETİ

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ, VATANDAŞTAN DA TAM NOT ALAMAYA DEVAM EDİYOR

BOL BOL TURP TÜKETİN, TURP GİBİ OLUN

TURPU SOFRALARINIZDAN EKSİK ETMEYİN

DİYABET SİNSİ BİR HASTALIKTIR

ENDOKRİNOLOJİ UZMANI DR. DOĞAN: “ÜLKEMİZDE 11 MİLYON DİYABETLİ VAR”

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN KAYSERİ'Yİ SEVİNDİRECEK ONAY

YAHYALI DEVLET HASTANESİ’NİN CİHAZ VE MEFRUŞAT ALIMI ONAYLANDI

TALAS’TAN ANNE ADAYLARINA KURS

ANNE ADAYLARINA UZMAN DOKTORLAR TARAFINDAN GEBELİĞE DAİR KONULARDA EĞİTİM VERİLDİ

ERÜ’DE “ANTİBİYOTİK FARKINDALIK HAFTASI” ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde “Antibiyotik Farkındalık Haftası” etkinliği düzenlendi.

KALP HASTALARINA MÜJDELİ HABER

KALP HASTALARI KALABALIK ORTAMLARDA GÜVENLE DOLAŞABİLECEK

HAYATINI KABUSA ÇEVİREN HASTALIKTAN KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ'NDE KURTULDU

HASTALIĞI DOLAYISIYLA 30 KİLOYA KADAR DÜŞEN ÖZGE, SAĞLIĞINA KAVUŞMANIN HEYECANINI YAŞIYOR

POLİKİSTİK OVER HASTALIĞI GEBE KALMAYI ENGELLEYEBİLİYOR

DİYETİSYEN FATMA UÇAN: "POLİKİSTİK OVER HASTALIĞI 10 KADINDAN 1'İNDE GÖRÜLÜYOR"

LAHANA BİNBİR DERDE DEVA

SOĞUK HAVALARDA LAHANA ÇORBASI

EVDE SAĞLIK HİZMETİ İLE 3 BİN HASTA SAĞLIKLI DİŞLERE KAVUŞTU

İlimizde  hastaneye gidemeyecek durumda olan hastaların evde sağlık hizmeti ile evlerinde diş tedavileri yapılıyor.

YUMURTALIK REZERVİ NASIL ALARM VERİR?

YAŞ ARTIKÇA SAYISI DA AZALIYOR KALİTESİ DE…

BAHREYNLİ HASTA, ŞİFAYI ERÜ’DE BULDU

18 yaşındaki Bahreynli hasta Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde tedavi edildi

ERÜ’DE “DÜNYA KOAH GÜNÜ” ETKİNLİĞİ

GEVHER NESİBE HASTANESİ GİRİŞİNE STANT KURULDU

YEŞİLHİSAR PALYATİF BAKIM MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

Kayseri Sağlık Müdürlüğü, Yeşilhisar Belediyesi ve Hayırsever birlikteliği ile yapımına başlanan Yeşilhisar Palyatif Bakım Merkezi, 10 Ekim 2019 tarihinde düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Yeşilhisar Kaymakamı Onur Titiz, Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, İl Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Daire Amirlerinin katıldığı açılış töreni, İlçe Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Aydın Esen´nin açılış konuşması ile başladı.

Açılış konuşmasının ardından söz alan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli´nin gündeminde, Barış Pınarı Operasyonu vardı. Sözlerine operasyona çıkan Türk Ordusuna muzafferiyetler dileyerek başlayan Benli; ?Dün başlayan Barış Pınar Operasyonunda, Rabbim ordumuza muzafferiyetler versin diyorum. Bu harekâtın en önemli amacı terör örgütlerini bitirmektir. Suriyeliler üzerinden yapılan algı operasyonlarına lütfen mahal vermeyelim. Hepimiz bildiği gibi Başkomutanımız, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ülkemiz şaha kalktı. Bu şaha kalkışımızı hazmedemeyenler sağımızda solumuzda envaı çeşit terör yumakları kurgulamaya başladılar. Bu operasyon, bunların oyunlarına son verme operasyonudur. Terör örgütlerinin bitirme operasyonudur. İnşallah Rabbim askerimizin ayağına taş değdirmez diyerek sözlerime başlamak istiyorum.

Bildiğiniz gibi ecdadımızdan aldığımız bilgi, birikim, gelenek ve göreneklerimiz ışığında ?İnsanı yaşat ki devlet yaşasın? düsturuyla, ilimizde sağlık alanında Türkiye´de örnek çalışmalara imza atmaktayız. Bunlardan biri de, biraz sonra açacağımız palyatif bakım merkezimiz. Palyatif bakım merkezlerinin özellikle kanser hastalarının son döneminde, ağrı palyasyonunun yapıldığı ve tedavi edilemeyen hastaların son dönemlerine yardım eden bir formatta planlanmakta. Aynı zamanda aile yakınları ile birlikte ortak kararlar alınır. Hayatın bir dönüm noktası olan, inancımıza göre bir son olmayan, ölümdeki yasreaksiyonunun yönetilmesini sağlar. Onun için biz palyatif bakım merkezlerimize, manevi destek uzmanımızı da dahil ederek inançlarımıza uygun bir şekilde hastalarımıza yaklaşmanız gerekiyor. Palyatif bakımdaki asıl amacımız, hayata yıllar katmak değil, yıllara hayat katmaktır. Yani kaliteli bir yaşam süresi sergilemektir.

Kayseri geldiğimizde palyatif bakım merkezlerindeki toplam yatak sayısı 18 yatak idi, şu an ise toplamda 64 palyatif bakım yatağına ulaşmış bulunmaktayız. Bu da şimdilik yeterli sayıda gözüküyor. Ayrıca Kayseri Şehir Hastanemizde Çocuk Hematoloji Kliniğinin içerisine 7 yataklı bir palyatif bakım merkezi kurmayı planlıyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde onu da hayata geçirmiş olacağız. Pınarbaşı, Yahyalı´dan sonra şimdi de Yeşilhisar´da palyatif bakım merkezini açmış bulunuyoruz. Bu konuda bize destek veren başta Yeşilhisar Belediye Başkanımız Halit Taşyapan ağabeyimize, Sayın Kaymakamımıza ve isimlerinin zikredilmesi istemeyen hayırseverlerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum? dedi.

Yeşilhisar için önemli bir hizmetin açılışını için bir araya geldiklerini bildiren, Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan ise ?Belki bundan yıllar önce sadece Sıhhiye Mustafa Amcalar eliyle yürütülen sağlık hizmetlerinin, bugün palyatif sağlık hizmetlerine kadar ulaşmış olması bizleri son derece memnun ediyor. Bu binaların yapılışından, bugünkü hizmetlerinin verilmesi ne kadar, hizmetlerin bu seviyeye gelmesinde her kimin eğmeği geçtiyse hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum? dedi.

Konuşmaların ardından Yeşilhisar Palyatif Merkezi dualar eşliğinde açıldı. Açılışın ardından palyatif bakım merkezinde tedavi gören hastaları ziyaret eden protokol üyeleri, hastalara geçmiş olsun temennilerinde bulunarak, operasyonda olan Türk Ordusu için dua istediler.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ